Děkujeme všem, kteří přišli na náš koncert do Bradlecké Lhoty !!! Byli jste fakt skvělí !!! Váš GOLF :-)       
   

Novinky

Přátelé, můžete se těšit na první knihu o kapele GOLF.  Vše o založení kapely, historii a další zajímavé informace se dočtete v této připravované knize :-) . Vydání a pokřtění je plánováno na podzim 2019. 

"GOLF aneb na každou kapelu je potřeba si posvítit" 2019 

Malá ukázka:

(Zkušebna je kostel…)

Přátelé, taková zkušebna to je pro kapelu jak kostel pro věřící. Tam vám maj ty muzikanti úplně všechno. Kromě svých hudebních nástrojů tam najdeme spoustu vzorů, a to hlavně na plakátech, pak se tam taky spřádají ty velký plány a sny a tam taky vznikají všechny ty písničky a hity. V rohu na skříňce najdete nějakou tu lahvinku od piva či vína. Pamatuju si, že jsme tam měli spoustu krásnejch flašek od výbornýho pití, lahve Bols gold, Martini nebo Vermut. Taky tam byly krásný kartony od cigaret, Marlboro, Camel nebo Philip Morric. Je to prostě strašně důležitá malá místnost tak o rozměru čtyři krát čtyři metry a tam se to všechno vaří.

(Hledá se bubeník …)

No jo, každá pořádná kapela musí mít bicí, prostě bubeník a rytmus to je základ. Bez toho se nikam nepohneme. Ani už nevím jak, ale vlastně jsme toho Miloše do těch bicích s Rosťou nějak uvrtali. Alespoň nemusel nadále řešit, co bude v tom Golfu dělat, když kytary už máme rozdělený. Na Žabínku, což byla zahrádkářská kolonie nedaleko Jičína byl jistý pan Goranov a představte si, že on vlastnil bubny. Záměrně tu nepíšu bicí soupravu k té to mělo dle našich představ opravdu přeci jenom daleko. Ale velkej kopák, struňák potaženej ještě pravou oslí kůží a nějakej ten činel. Můj táta nám vyjednal zapůjčení a my už si to vesele vezli na kárce do naší jičínské zkušebny. No to byl další obrovskej krok pro naši kapelu: „Tak Miloši, bubny jsou na půdě ve zkušebně, pojď to zkusit“ řekl Libor a už jsme seděli s Rosťou na židlích ve zkušebně a poslouchali Milošovi první pokusy na bicí.

A představte si, ono to šlo a šlo to dobře a šlo to líp a líp. „To vypadá nadějně“ říká Rosťa a čtrnáct dní, téměř v kuse hrajeme a zkoušíme dávat dohromady naše první písničky. Cvičíme tak pilně, že ta oslí kůže to nevydrží a praskne. Asi byla zvyklá pouze na lidový rytmus polky či valčíku a teď takovejhle nářez. „No pánové, co s tím“, říká Rosťa. „No hezky to zalepíme lepenkou na koberce a v tichosti to vrátíme“ říká Libor. Bubny jsme odvezli zpět do zahrádkářské kolonie, uložili je do zahradního domku a čekali, zda se něco stane nebo se někdo ozve. „Jaký parchanti mi protrhli mojí oslí kůži!“ Tak nějak to určitě vypadalo, když pan G našel vrácený bubny. Ale u toho jsme už naštěstí nebyli :-)

Golf – na každou kapelu je třeba si posvítit - Libor Bukovinský

Číst 3927 krát

Další výborná kniha, která by neměla chybět v knihovničce správného rockera. Ač útlá co do obsahu, tak je plná nádherných vzpomínek na tancovačkovou dobu, kdy víkend co víkend se plnily vesnické sály, do kterých zajížděly kapely z okolí i z daleka. A byly jich stovky, jak kapel, tak těch sálů a tady je historie jedné z nich.

Libor nás provází bohatou historií jičínské kapely Golf a jde na to od prvopočátku, kdy pár kluků dostalo sen, že si postaví kapelu…
Kniha je velmi dobře napsána a přečetl jsem jí na chalupě u krbu za jedno deštivé odpoledne. Je dobře, že Libor sedl a své vzpomínky soustředil na papír a podělil se o ně s námi. Shánění nástrojů, jejich výroba, nacvičování prvních songů, hledá se muzikant, soutěže… Nadšeně jsem v knize narazil na známá jména, jako byla Poloprudského Adaptace, nebo Pašův Bimetal. I hned vzpomínky zabrousily na dobu zábav, kdy se Adaptace ještě jmenovala System 3 a na pašův Bimetal nebo TVH – jak kdo chce, kdy se v Příkrém u Semil potily i zdi, jak bylo na Pašu narváno. Nelze přehlédnou kapitolu, kdy se ve zkušebně mihli i Malátný a Grohman (to o Chinaski ještě nikdo neměl ani páru)…
Součástí knihy je i obsáhlá fotogalerie ze života kapely (bohužel jen černobílá), což je taková maličká kaňka na jinak parádním díle, které stojí za přečtení. Kniha by měla být povinností všech rockerů a rockerek především v okolí Jičína – domoviny kapely Golf, ale pozor!! Jak je psáno v tiráži, první náklad je pouhých 50 kousků!!
PS: Libore můj vzkaz pro tebe, moc díky za to, že jsi podobnou knihu napsal a budiž to inspirací pro další kapely – třeba Pašu se Stagnací, kluky s Diskantu, Doteky…..tyhle knihy nám pomáhají částečně vrátit naše mládí a nádherné vzpomínky na nezapomenutelnou dobu tancovaček a zábav.
Pokud máte zájem o tuto knihu, napište na email: svetla.bukovinsky@seznam.cz


Hudební novinka pro Vás
Není všechno tak špatný
Mediální partneři
ESHOP
Novinky
 03.10.2019
Kniha o skupině GOLF
....
 28.06.2019
Golf 40 let ... připravujeme ...
....
 23.04.2019
Síň slávy GOLF 2019
....
Kalendář akcí
 28.02.2020 19:00
20GOLF20
Soukromá akce - Na Jívě Podůlší
 04.04.2020 19:00
20GOLF20
KD Bradlecká Lhota
 23.05.2020 xx
20GOLF20
Otevření lázeňské sezóny - Lázně Bělohrad
 20.06.2020 11:00
20GOLF20
Food Festival Jičín 2020
 xx.09.2020 xx
20GOLF20
Jičín město pohádky 2020 - v jednání
 xx.11.2020 19:00
20GOLF20
KD Bradlecká Lhota 2020 - v jednání
Ostatní weby

Fotky z galerií
 
 
 
 
   

Můra čas – Golf   Je to  kouř – Golf   Lásky beze jmen – Golf   Benzín – Golf   Kdo mi Tě vzal – Golf   Už nejsi malá – Golf   Basákovo štěstí – Golf   Kup si brejle – Golf   Pavlačový drbny – Golf   Kulový blesk – Golf   Postrach ulice – Golf   Střepy duše – Golf   Jezdec formule kombajn – Golf   Sbohem piš – Golf   Starej pes – Golf   Drákula – Golf   Není všechno tak špatný – Golf   Píseň pana účetního  – Golf   Hvězdy – Golf    Prkna co znamenají svět – Golf   Beatrice – Golf   Pekelní andělé – Golf   Balada o malém chlapci – Golf   Výlet na Mars – Golf   Hospoda vzpomínek – Golf   A to jsem já – Golf   Tvá duše - Golf   *   Agáta – Olympic   Dávno – Olympic   Jednou – Olympic   Závody lodí – Olympic   Kufr – Olympic   Taky jsme se narodil bos – Olympic   Dej mi víc své lásky – Olympic   Dědečkův duch – Olympic   Láska trojdenní – Olympic   Okno mé lásky – Olympic   Je to tvá vina – Olympic   Jsme tak línej – Olympic   Jasná zpráva – Olympic   Osmý den – Olympic   Už je po – Olympic   *   Muž který se podobá odvrácené straně měsíce – Progres 2   Kouzlo noční samoty – Petr Skoumal   Až – Katapult   Černí andělé – Lucie   Jen jednou dostat šanci – Katapult   Jahody mražený – Jiří Schelinger   Není všechno paráda – Karel Zich   *   Breaking the Law – Judas Priest   Heading Out To the Highway – Judas Priest   Another Brick in the wall – Pink Floyd   Smoke on the Water – Deep Purple   I Want to Break Free – Queen   Paranoid – Black Sabbath   Was vom leben bleibt – Puhdys   Hey Mr. President – Berluc    Midnight lady – Chris Norman   Comfortably Numbs – Pink Floyd   Dreamer – Ozzy Osbourne

 

 

   
134694