Poslední letošní koncert 16.11.2019 Kulturní dům Bradlecká Lhota od 19.00 hod. !!! Křest nové knihy !!!       
   

Miloš Bukovinský Bicí, Perkuse

Prošel jsem kapelami Golf, Cargo, Hot Dog Jazz Band, Bazar swing band abych se vrátil zase ke Golfu.... a to je moc dobře.

Jako basista ještě drnkám ve skupině "Soběrazská pecka" oblíbené především v Soběrazi.

A oblíbená muzika? Swing...... a pak moji miláčkové ..... QUEEN

 

Moje hudební vzdělání počalo v první třídě u paní profesorky Moravcové hrou na klavír. Stejně jako básnici, kteří přišli o všechny iluze, i já jsem měl několik období. První bylo šťastné. Seděl jsem u klavíru, stoličku vytočenou skoro až k vypadnutí a pilně cvičil Bajerovku. Mamimka z kuchynì nekřičela.

V dalším, řekněme přechodném, období se už z kuchyně stále častějí ozývalo .... "chyba"......... "chyba".  Maminka slyšela úplně všechno.

Poslední, závěrečné, velmi nešťastné období skončilo vzájemným setkáním všech zúčastěných na Husově třídě v Jičíně. Maminka se paní profesorky s velkým očekáváním zeptala. "Jak mu to jde?"   Odpověd byla pro ni zdrcující.  "No víš Evo, hraje valčík..... hraje ho rok.....  hraje ho hůř a hůř.... tak já ti nevím jestli to má cenu"

V tuto dramatickou chvíli jsem ve svých třinácti letech našel odvahu vstoupit do děje a prohlásit památnou větu : "Nemá". S vítězným pocitem jsem pak opuštìl místo činu.  Na maminku jsem se radši nedíval. Tak skončilo mé klavírní vzdělávání.

O mnoho let později jsem jednou přijel domù z Prahy ze školy na sobotu a neděli.... tenkrát se " na víkend " ještě neříkalo. Na půdě ve zkušebně nové, mladé a nadějné skupiny GOLF stály bicí, které Libor s Rosťou půjčili od pana Goranova. Dopadlo to katastrofálně. Prorvali jsme všechny blány, pak mu je kluci museli nějak opatrně vrátit a to, že tenkrát nikdo nedostal pár facek, by se dalo považovat za zázrak.  Ale netrvalo dlouho bratr mi kupuje za těžce vydělané penízky mou první vlastní soupravu. Od kolotočářů z ulice Pod Koštofránkem. A tak to mohlo všechno začít.

A jak běžel čas, soupravy se střídaly a nakonec to dopadlo takhle:

Bicí souprava: Pearl Masters RetroSpec,      činely: Istambul Mehmet Emirhan        mechanika: Gibraltar

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Můra čas – Golf   Je to  kouř – Golf   Lásky beze jmen – Golf   Benzín – Golf   Kdo mi Tě vzal – Golf   Už nejsi malá – Golf   Basákovo štěstí – Golf   Kup si brejle – Golf   Pavlačový drbny – Golf   Kulový blesk – Golf   Postrach ulice – Golf   Střepy duše – Golf   Jezdec formule kombajn – Golf   Sbohem piš – Golf   Starej pes – Golf   Drákula – Golf   Není všechno tak špatný – Golf   Píseň pana účetního  – Golf   Hvězdy – Golf    Prkna co znamenají svět – Golf   Beatrice – Golf   Pekelní andělé – Golf   Balada o malém chlapci – Golf   Výlet na Mars – Golf   Hospoda vzpomínek – Golf   A to jsem já – Golf   Tvá duše - Golf   *   Agáta – Olympic   Dávno – Olympic   Jednou – Olympic   Závody lodí – Olympic   Kufr – Olympic   Taky jsme se narodil bos – Olympic   Dej mi víc své lásky – Olympic   Dědečkův duch – Olympic   Láska trojdenní – Olympic   Okno mé lásky – Olympic   Je to tvá vina – Olympic   Jsme tak línej – Olympic   Jasná zpráva – Olympic   Osmý den – Olympic   Už je po – Olympic   *   Muž který se podobá odvrácené straně měsíce – Progres 2   Kouzlo noční samoty – Petr Skoumal   Až – Katapult   Černí andělé – Lucie   Jen jednou dostat šanci – Katapult   Jahody mražený – Jiří Schelinger   Není všechno paráda – Karel Zich   *   Breaking the Law – Judas Priest   Heading Out To the Highway – Judas Priest   Another Brick in the wall – Pink Floyd   Smoke on the Water – Deep Purple   I Want to Break Free – Queen   Paranoid – Black Sabbath   Was vom leben bleibt – Puhdys   Hey Mr. President – Berluc    Midnight lady – Chris Norman   Comfortably Numbs – Pink Floyd   Dreamer – Ozzy Osbourne

 

 

   
131203