GOLF (R)evoluce 17.11.2018 KD Bradlecká Lhota začátek 19.00 hod.       
   

NAPSALI O NÁS

 

GOLF: Začalo to na půdě na vypůjčené nástroje

 

 

Minulý týden jste měli možnost z titulky Vivala.cz objevit a osvobodit album s názvem Kup si brejle Jičínské skupiny GOLF. Tento týden jsme si pro vás připravili rozhovor, ve kterém se dozvíte nejen to, jak skupina začínala a co ji formovalo, ale také, na čem aktuálně pracují a na co se můžeme v příštích měsících těšit.

Skupina GOLF je asi jednou z nejdéle existujících, kterou na Vivala.cz máme. Kdy jste se dali dohromady a vzpomenete si, jak to vlastně celé začalo?

Naše kapela byla založena v roce 1982. Tehdy jí založili dva kamarádi Libor a Rosťa, kteří mimochodem v kapele hrají i dnes. V té době byl naším vzorem Olympic. První naše zkušebna byla na půdě v domě v kterém jsem bydlel, hráli jsme na vypůjčené nástroje a Rosťa náš sólový kytarista si tehdy dokonce vyrobil sám kytaru, která dodnes hraje a naši fanoušci ji mohli vidět i slyšet na našich současných koncertech.
Momentální složení kapely je : Libor Bukovinský – kytara,zpěv, Rostislav Podmanický – kytara, Karel Valnoha – baskytara, zpěv, Martin Kastl – klávesy, zpěv, Miloš Bukovinský – bicí a Tomáš Kozel – klávesy, saxofon.

Své album Kup si brejle jste vydali teprve před pár týdny, jedná se o první album, které skupina oficiálně vydala?

GOLF vznikl v roce 1982 a po deseti letech se rozpadl a znovu se sešel a začal zkoušet až v roce 2014 tedy po více než dvaceti letech.  „Kup si brejle“vydané letos v dubnu  je naše první CD  které je nahrané v soukromém nahrávacím studiu. Všechny předchozí kazety či záznamy jsou bohužel nekvalitní nebo se do dnešní doby nedochovaly.

Na Vaší tvorbě mě baví nejen melodie, které se dobře poslouchají, ale i docela chytlavé texty. Třeba hned úvodní písničku Pavlačový drbny si u nás doma po pár zahráních popěvoval každý. Kdo se u vás stará o hudbu, texty a finální podobu skladeb?

Naše tvorba vychází z dílny především dvou osob v kapele. Velkou část skladeb včetně textů složil Karel Valnoha hráč na basovou kytaru a Libor Bukovinský  sólový kytarista. Písničky většinou vyjadřují životní poznatky či zkušenosti skladatelů. Konečná podoba pak vzniká většinou na zkouškách, kdy celá kapela tvoří konečnou podobou včetně aranží.

Máte za sebou natočení několika videoklipů, vydání alba i GOLF Tour 2016. Co máte v plánu dál a na čem aktuálně pracujete?

Momentálně plánujeme další natočení videoklipu a právě nyní připravujeme scénář. Při natáční nového klipu budeme opět spolupracovat s firmou Videostudio PP Jičín. A dále v tomto roce chceme vydat další CD s názvem „Je to kouř“, které bude obsahovat skladby od našeho kytaristy Libora Bukovinského.

Nekompromisně se blíží sezóna festivalů a open air koncertů, setkáme se na některém z nich i se skupinou GOLF?

Naše kapela se v této chvíli nechystá na žádný letní festival, v nejbližší době vystoupíme v červnu na „Letní zábavě“ v Kopidlně, ale dále plánujeme naše pokračování v GOLF TOUR 2016 na podzim, kde zahrajeme další koncerty. Všechny informace a novinky najdete na našem webu, nebo na Bandzone či Facebooku.

Skupině GOLF děkuji za rozhovor a pokud jste si album Kup si brejle ještě neposlechli, máte možnost v nabídce alb na Vivala.cz. Kapelu můžete podpořit nejen stažením alba, ale třeba i zasláním libovolného příspěvku.

 

 

 carpatia.jpg

Dnes bych se zastavil u jedné regionální kapely z Jičína, jejíž vznik sahá do roku 1982 a jeto skupina „GOLF", která v roce 2012 ohlásila svůj comeback po 30-ti letech a v letošním roce připravuje vydání nového CD „Správný čas".

První otázka na Libora Bukovinského, kytaristu kapely Golf. Co vás přimělo po 30 letech k návratu na podia?

Golf se rozpadl v roce 1993 po deseti letech společného hraní a jeho jednotlivý členové začali hrát v jiných kapelách nebo pracovali na svých vlastních projektech. Prvotní impuls k návratu přišel od zvukaře skupiny Pavla Bureše.

Oslovili jsme tedy všechny bývalé členy a Golf byl po třiceti letech opět ve zkušebně se svým big-beatem. Za bicí usedl Miloš Bukovinský, k base se vrátil Karel Vali Valnoha, za klávesy Martin Kastl, kytary Libor Buko Bukovinský a Rosťa Podmanický, se saxofonem se vrátil Tomáš Kozel. A jelikož máme rádi starý dobrý rock začali jsme sestavovat náš pódiový program převážně z vlastních skladeb, kterých jsme za dobu existence kapely složili přes stodvacet. Mezi nejznámější patří Hraje vám Golf, Správný čas, Kup si brejle, Benzín a další.

Podívejme se zpátky do historie. Vy jste dost úspěšně také vystoupily na festivalech a v rámci svého regionu?

Festivaly tehdy nebyly v takovém rozsahu jako dnes a spíše jsme vystupovali po zábavách a také na koncertech pod širým nebem v rámci našeho regionu. Zúčastnili jsme se soutěže nejlepších rockových kapel z okresu Jičín „Mladý rock 87" a skončili jsme jako absolutní vítěz této soutěže, což nám otevřelo dveře k další projektům. Zúčastnili jsme se autorské soutěže „O cenu Victora Jary", byli jsme hlavní kapelou na setkání mládeže východočeského kraje. Výčet našich tehdejších úspěchů by byl hodně a hodně dlouhý.

.GOLF

Mimo jiné mě zaujalo že jste už v roce 1985 vydali na kazetě své nahrávky, můžeš nám k tomu něco říci?

No, jednalo se spíše o vydání našich skladeb pro nás a naše fanoušky pod názvem "Golf Live At SKP 1985" Live . Skladby jsou nahrány živě při vystoupení v Jičíně v roce 1985 a celkem jich je na kazetě 27 . Dnes je tato kazeta již spíše raritou a krásnou vzpomínkou na tehdejší dobu.

V roce 2012 jste vydali cd "Tak dobrý, jedem 1984 !" to je dá se říct vzpomínkové cd pro fanoušky?

Tohle CD je skutečně výběrem našich prvotin z roku 1983 a je pro fanoušky, kteří si nás z této doby pamatují. Jedná se o historické první nahrávky našich melodií a textů, obsahuje deset skladeb, například Můra čas, Je to kouř, Naděje, Poslední šance a jiné.

Na co se můžou těšit vaši fanouškové v letošním roce?

V letošním roce připravujeme nové CD s názvem Správný čas, které bude obsahovat 8 až 9 nejlepších skladeb skupiny GOLF, dále připravujeme natáčení prvního oficiálního videoklipu ve studiu PaP Podobský a zároveň jsou v jednání další koncertní vystoupení v roce 2014. Všechny novinky a informace je možné najít na našem webu www.golf-jicin.cz

 

 

 

 


Hudební novinka pro Vás
Není všechno tak špatný
Mediální partneři
ESHOP
Novinky
 26.04.2018
Novinky 2018

Kapela GOLF se po....

Kalendář akcí
 17.11.2018 19:00
GOLF TOUR 2018 "Není všechno tak špatný" Revoluce
KD Bradlecká Lhota
 12.04.2019 19:00
Akusticky to taky "Není špatný" 2019
Sál restaurace Na Jívě Podůlší
 25.05.2019 čas bude upřesněn
Otevírání lázeňské sezóny
Lázně Bělohrad
Ostatní weby

Fotky z galerií
 
 
 
 
   

Můra čas – Golf   Je to  kouř – Golf   Malá Minet – Golf   Holka do dešťů – Golf   Lásky beze jmen – Golf   Rozesmátej poustevník – Golf   Benzín – Golf   Kdo mi Tě vzal – Golf   Tvý slzy – Golf   Už nejsi malá – Golf   Basákovo štěstí – Golf   Poslední šance – Golf   Já jsem býval vždycky trochu horší – Golf   Tulák – Golf   Dívka z hor – Golf   Hlava se mi točí – Golf   Jak začít znovu – Golf   Správný čas – Golf   Kup si brejle – Golf   Návrat – Golf   Siréna / Já je znám – Golf   Pavlačový drbny – Golf   Skok od tmy – Golf   Egoista – Golf   Zatáčka – Golf   Kulový blesk – Golf   Postrach ulice – Golf   Znám Tě týden – Golf   Střepy duše – Golf   Jezdec formule kombajn – Golf   Čekání – Golf   Škodovka – Golf   Sbohem piš – Golf   Starej pes – Golf   Drákula – Golf   Není všechno tak špatný – Golf   Ne – Golf   Píseň pana účetního  – Golf   Hvězdy – Golf    Prkna co znamenají svět – Golf   Beatrice – Golf   Pekelní andělé – Golf   *   Agáta – Olympic   Dávno – Olympic   Jednou – Olympic   Závody lodí – Olympic   Kufr – Olympic   Taky jsme se narodil bos – Olympic   Dej mi víc své lásky – Olympic   Dědečkův duch – Olympic   Láska trojdenní – Olympic   Okno mé lásky – Olympic   Je to tvá vina – Olympic   Jsme tak línej – Olympic   Jasná zpráva – Olympic   Osmý den – Olympic   Už je po – Olympic   *   Muž který se podobá odvrácené straně měsíce – Progres 2   Kouzlo noční samoty – Petr Skoumal   Až – Katapult   Černí andělé – Lucie   Jen jednou dostat šanci – Katapult   Jahody mražený – Jiří Schelinger   Není všechno paráda – Karel Zich   *   Breaking the Law – Judas Priest   Heading Out To the Highway – Judas Priest   Another Brick in the wall – Pink Floyd   Smoke on the Water – Deep Purple   I Want to Break Free – Queen   Paranoid – Black Sabbath   Was vom leben bleibt – Puhdys   Hey Mr. President – Berluc    Midnight lady – Chris Norman

 

   
93928