Připravujeme koncert k 40. výročí založení kapely GOLF (2022) ! Další informace postupně zveřejníme !       
   

NAPSALI O NÁS

 

GOLF: Začalo to na půdě na vypůjčené nástroje

 

 

Minulý týden jste měli možnost z titulky Vivala.cz objevit a osvobodit album s názvem Kup si brejle Jičínské skupiny GOLF. Tento týden jsme si pro vás připravili rozhovor, ve kterém se dozvíte nejen to, jak skupina začínala a co ji formovalo, ale také, na čem aktuálně pracují a na co se můžeme v příštích měsících těšit.

Skupina GOLF je asi jednou z nejdéle existujících, kterou na Vivala.cz máme. Kdy jste se dali dohromady a vzpomenete si, jak to vlastně celé začalo?

Naše kapela byla založena v roce 1982. Tehdy jí založili dva kamarádi Libor a Rosťa, kteří mimochodem v kapele hrají i dnes. V té době byl naším vzorem Olympic. První naše zkušebna byla na půdě v domě v kterém jsem bydlel, hráli jsme na vypůjčené nástroje a Rosťa náš sólový kytarista si tehdy dokonce vyrobil sám kytaru, která dodnes hraje a naši fanoušci ji mohli vidět i slyšet na našich současných koncertech.
Momentální složení kapely je : Libor Bukovinský – kytara,zpěv, Rostislav Podmanický – kytara, Karel Valnoha – baskytara, zpěv, Martin Kastl – klávesy, zpěv, Miloš Bukovinský – bicí a Tomáš Kozel – klávesy, saxofon.

Své album Kup si brejle jste vydali teprve před pár týdny, jedná se o první album, které skupina oficiálně vydala?

GOLF vznikl v roce 1982 a po deseti letech se rozpadl a znovu se sešel a začal zkoušet až v roce 2014 tedy po více než dvaceti letech.  „Kup si brejle“vydané letos v dubnu  je naše první CD  které je nahrané v soukromém nahrávacím studiu. Všechny předchozí kazety či záznamy jsou bohužel nekvalitní nebo se do dnešní doby nedochovaly.

Na Vaší tvorbě mě baví nejen melodie, které se dobře poslouchají, ale i docela chytlavé texty. Třeba hned úvodní písničku Pavlačový drbny si u nás doma po pár zahráních popěvoval každý. Kdo se u vás stará o hudbu, texty a finální podobu skladeb?

Naše tvorba vychází z dílny především dvou osob v kapele. Velkou část skladeb včetně textů složil Karel Valnoha hráč na basovou kytaru a Libor Bukovinský  sólový kytarista. Písničky většinou vyjadřují životní poznatky či zkušenosti skladatelů. Konečná podoba pak vzniká většinou na zkouškách, kdy celá kapela tvoří konečnou podobou včetně aranží.

Máte za sebou natočení několika videoklipů, vydání alba i GOLF Tour 2016. Co máte v plánu dál a na čem aktuálně pracujete?

Momentálně plánujeme další natočení videoklipu a právě nyní připravujeme scénář. Při natáční nového klipu budeme opět spolupracovat s firmou Videostudio PP Jičín. A dále v tomto roce chceme vydat další CD s názvem „Je to kouř“, které bude obsahovat skladby od našeho kytaristy Libora Bukovinského.

Nekompromisně se blíží sezóna festivalů a open air koncertů, setkáme se na některém z nich i se skupinou GOLF?

Naše kapela se v této chvíli nechystá na žádný letní festival, v nejbližší době vystoupíme v červnu na „Letní zábavě“ v Kopidlně, ale dále plánujeme naše pokračování v GOLF TOUR 2016 na podzim, kde zahrajeme další koncerty. Všechny informace a novinky najdete na našem webu, nebo na Bandzone či Facebooku.

Skupině GOLF děkuji za rozhovor a pokud jste si album Kup si brejle ještě neposlechli, máte možnost v nabídce alb na Vivala.cz. Kapelu můžete podpořit nejen stažením alba, ale třeba i zasláním libovolného příspěvku.

 

 

 carpatia.jpg

Dnes bych se zastavil u jedné regionální kapely z Jičína, jejíž vznik sahá do roku 1982 a jeto skupina „GOLF", která v roce 2012 ohlásila svůj comeback po 30-ti letech a v letošním roce připravuje vydání nového CD „Správný čas".

První otázka na Libora Bukovinského, kytaristu kapely Golf. Co vás přimělo po 30 letech k návratu na podia?

Golf se rozpadl v roce 1993 po deseti letech společného hraní a jeho jednotlivý členové začali hrát v jiných kapelách nebo pracovali na svých vlastních projektech. Prvotní impuls k návratu přišel od zvukaře skupiny Pavla Bureše.

Oslovili jsme tedy všechny bývalé členy a Golf byl po třiceti letech opět ve zkušebně se svým big-beatem. Za bicí usedl Miloš Bukovinský, k base se vrátil Karel Vali Valnoha, za klávesy Martin Kastl, kytary Libor Buko Bukovinský a Rosťa Podmanický, se saxofonem se vrátil Tomáš Kozel. A jelikož máme rádi starý dobrý rock začali jsme sestavovat náš pódiový program převážně z vlastních skladeb, kterých jsme za dobu existence kapely složili přes stodvacet. Mezi nejznámější patří Hraje vám Golf, Správný čas, Kup si brejle, Benzín a další.

Podívejme se zpátky do historie. Vy jste dost úspěšně také vystoupily na festivalech a v rámci svého regionu?

Festivaly tehdy nebyly v takovém rozsahu jako dnes a spíše jsme vystupovali po zábavách a také na koncertech pod širým nebem v rámci našeho regionu. Zúčastnili jsme se soutěže nejlepších rockových kapel z okresu Jičín „Mladý rock 87" a skončili jsme jako absolutní vítěz této soutěže, což nám otevřelo dveře k další projektům. Zúčastnili jsme se autorské soutěže „O cenu Victora Jary", byli jsme hlavní kapelou na setkání mládeže východočeského kraje. Výčet našich tehdejších úspěchů by byl hodně a hodně dlouhý.

.GOLF

Mimo jiné mě zaujalo že jste už v roce 1985 vydali na kazetě své nahrávky, můžeš nám k tomu něco říci?

No, jednalo se spíše o vydání našich skladeb pro nás a naše fanoušky pod názvem "Golf Live At SKP 1985" Live . Skladby jsou nahrány živě při vystoupení v Jičíně v roce 1985 a celkem jich je na kazetě 27 . Dnes je tato kazeta již spíše raritou a krásnou vzpomínkou na tehdejší dobu.

V roce 2012 jste vydali cd "Tak dobrý, jedem 1984 !" to je dá se říct vzpomínkové cd pro fanoušky?

Tohle CD je skutečně výběrem našich prvotin z roku 1983 a je pro fanoušky, kteří si nás z této doby pamatují. Jedná se o historické první nahrávky našich melodií a textů, obsahuje deset skladeb, například Můra čas, Je to kouř, Naděje, Poslední šance a jiné.

Na co se můžou těšit vaši fanouškové v letošním roce?

V letošním roce připravujeme nové CD s názvem Správný čas, které bude obsahovat 8 až 9 nejlepších skladeb skupiny GOLF, dále připravujeme natáčení prvního oficiálního videoklipu ve studiu PaP Podobský a zároveň jsou v jednání další koncertní vystoupení v roce 2014. Všechny novinky a informace je možné najít na našem webu www.golf-jicin.cz

 

 

 

 


Rádio GOLF
Mediální partneři
ESHOP
Novinky
 20.09.2020
Golf 40 let - 2022 - připravujeme
....
 31.08.2020
Síň slávy GOLF 2021
....
 20.04.2020
CD Kup si nový brejle
....
Kalendář akcí
 04.07.2021 17:00
GOLF 2021
Zámecký park Jičín
 31.07.2021 19:00
GOLF 2021 hrajeme 19-20 hod.
Lázně Bělohrad
 14.08.2021 11:15
Food festival Jičín
Zámecký park Jičín
 00.11.2021 20:00
GOLF 2021 - termín upřesníme
KD Bradlecká Lhota
Ostatní weby

Fotky z galerií
 
 
 
 
   

Prkna co znamenají svět - GOLF   Není všechno tak špatný - GOLF   Starej pes - GOLF   Výlet na Mars - GOLF   Balada o malém chlapci - GOLF   Pekelní andělé - GOLF   A to sem já - GOLF   Tvá duše - GOLF   Karty - GOLF   Kámo, bude líp - GOLF   Hospoda vzpomínek - GOLF   Dracula - GOLF   Je to kouř - GOLF   Můra čas - GOLF   Už nejsi malá - GOLF   Kdo mi tě vzal - GOLF   Bloudím - GOLF   Ještě ne - GOLF   Až roztaje sníh - GOLF   Rybičky - GOLF   Zvony pekelný - GOLF   Když vypneme svět - GOLF   S hlavou ve hvězdách - GOLF   Na křídlech motýlů - GOLF   Starý amulet - GOLF   Labyrint - GOLF   Blázen - GOLF   Bestie (Vlkodlak) - GOLF   Zpověď - GOLF   Rozum - GOLF   Vzpomínky - GOLF   *   Až - Katapult   Proč zrovna ty - Olympic   Dědečkův duch - Olympioc   Kouzlo noční samoty - P.Skoumal   Síla starejch vín - Škwor   Sraž nás na kolena - Škwor   Kufr - Olympic   Dej mi víc své lásky - Olympic   *   Confortably Numb - Pink Floyd   Paranoid - Black Sabath   Smoke on the water - Deep Purple   Breaking to law - Judas Priest   I want to break free - Queen   Gyöngyhajú lány - Omega

*

 

   
174231